Jak zmienić język w Google?

Jak zmienić język w Google

Czasami język w Google może sam się zmienić. Najczęstszym powodem takiej sytuacji jest zmiana adresu IP na przykład podczas podróży. Niejednej osobie przytrafiło się, że po wylądowaniu w kraju, gdzie wybrała się na wakacje, zmienił się język Google w jej urządzeniach. Często dzieje się tak też podczas korzystania z bezpiecznego połączenia VPN, które ukrywa nasz prawdziwy adres IP i łączy nas przez serwery VPN często znajdujące się w innych krajach. To może „oszukać” Google, które zmieni język na taki, z którego wydaje mu się, że się łączymy. To samo tyczy się wyników wyszukiwania. Google może automatycznie założyć, że chcemy by wyniki wyszukiwania pojawiały się w języku kraju, w którym przebywamy.

W takiej sytuacji warto wiedzieć jak zmienić język w Google na polski.

Jak zmienić język na polski w Chrome

Aby zmienić język wyszukiwania w Chrome na polski postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Kliknij w link https://www.google.com/preferences

2. Wybierz języki a następnie wybierz z listy język polski. Jeśli język polski nie wyświetla się na liście, kliknij w pokaż więcej.

By zmienić język sprawdzania pisowni w Chrome, zmienić język przeglądarki i zmienić język tłumaczenia stron postępuj według instrukcji poniżej.

1. Otwórz Google Chrome

2. Naciśnij przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu, wybierz języki

– Język UI Chrome to ogólny język z którego korzystamy. Dla osób polskojęzycznych najczęściej jest to język polski.

– Język tłumaczeń to język, który jako pierwszy pojawia się podczas korzystania z opcji tłumaczenia stron przez przeglądarkę Chrome.

– Sprawdzanie pisowni to włączenie słownika jak w Wordzie. Można włączyć sprawdzanie pisowni dla kilku języków naraz w Chrome.

Zmian nie trzeba zapisywać, po zmianie języka w Chrome wystarczy zamknąć i ponownie otworzyć przeglądarkę, a wszystkie zmiany zostaną automatycznie zapisane.

Jak zmienić język w Mapach Google

Podczas podróży może zdarzyć się, że etykiety językowe zmienią nam się na lokalny język kraju, w którym się znaleźliśmy. Na całe szczęście, można zmienić język w mapach Google.

1. Otwórz Mapy Google i kliknij ikonę menu znajdującą się obok pola do wpisywania adresu

2. Kliknij języki

Wybierz interesujący cię język. Uwaga, zmiana języka w mapach Google na polski niekoniecznie zawsze zadziała, jeśli chodzi o nazwy własne. Jeśli jesteśmy np. w Wielkiej Brytanii, to wszystkie „bakery” zmienią się w „piekarnia” ale nazwy obiektów pozostaną w języku oryginalnym. Wyjątkiem są języki azjatyckie – podczas podróży do Japonii, Malezji czy na Tajwan zmiana języka w mapach Google sprawi, że nazwy własne zostaną w miarę możliwości przetłumaczone, lecz tylko na angielski.

Jak zmienić język w Google na telefonie

Zmiana języka w Google na telefonie to praktycznie taka sama procedura, jak przy zmianie języka na komputerze. Wystarczy kliknąć trzy kropki w rogu ekranu i przejść do Ustawień » Języki i tam wybrać preferowany język zarówno aplikacji, wyszukiwania, domyślnego języka tłumaczenia oraz język sprawdzania pisowni.

Jak widać, zmiana języka Google to nic trudnego. Warto jednak wiedzieć jak to zrobić zwłaszcza, jeśli sporo podróżujemy i Google automatycznie zmieni język zarówno w przeglądarce, wynikach wyszukiwania lub mapach.

Przewiń do góry