Jaki serwer NAS wybrać

Jaki serwer NAS wybrać?

Serwer NAS to sieciowa pamięć masowa, która magazynuje, bezpiecznie przechowuje  oraz umożliwia zdalny dostęp do plików. Posiadając NAS masz pewność, że każde urządzenie podpięte do lokalnej sieci będzie miało wgląd do multimediów, które zlokalizowałeś na tym serwerze. To więc bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie w przypadku domowej sieci. Rozważasz zakup tego rodzaju pamięci masowej? Sprawdź, jaki serwer NAS do domu wybrać.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Co to jest serwer NAS?

Słyszałeś wielokrotnie pojęcie “NAS” i zastanawiasz się: serwer NAS – co to? Serwer NAS, czyli sieciowa pamięć masowa, to niewielki komputer, który składa się z procesora, pamięci operacyjnej oraz złącza. Służy do magazynowania i udostępniania dużych ilości danych poprzez obsługę dysku sieciowego, która stanowi jego kluczową funkcję. Serwer NAS pozwala na bezpieczne przechowywanie plików, stanowiąc swego rodzaju wspólną bibliotekę multimediów, która po odpowiedniej konfiguracji będzie dostępna dla każdego urządzenia, które jest podłączone do lokalnej sieci. NAS należy podłączyć do routera – można zrobić to bezprzewodowo, przy pomocy Wi-Fi lub za pośrednictwem kabla sieciowego RJ-45.

Po co serwer NAS w domu lub małej firmy?

Sama odpowiedź na pytanie: co to jest serwer NAS to za mało, by docenić jego szerokie możliwości funkcjonalne i zrozumieć sens instalacji go w domu.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Domowy serwer NAS – dlaczego warto?

 • serwer NAS zsynchronizowany z dedykowaną aplikacją na urządzeniu mobilnym lub komputerze pozwala na zdalny dostęp do plików np. będąc poza domem,
 • NAS to idealna przestrzeń do bezpiecznego przechowywania danych – nie musisz gromadzić ich na wielu różnych urządzeniach – wystarczy, że połączysz się z serwerem NAS, by uzyskać dostęp do wszystkich plików jednocześnie,
 • NAS pozwala na wygodne współdzielenie danych z domownikami – nie musisz każdorazowo przesyłać plików na ich skrzynkę lub urządzenie – wystarczy wysłać je na dysk w NAS,
 • Eliminujesz korzystanie z okablowania – np. możesz swobodnie łączyć NAS  z telewizorem i odtwarzać na nim filmy zlokalizowane na serwerze. Nie musisz podpinać do niego laptopa lub zgrywać ich na pendrive, możesz także drukować bezprzewodowo dokumenty bezpośrednio z serwera,
 • Z pomocą serwera NAS możesz przechowywać zdjęcia i odtwarzać je na telewizorze lub innych, służących do tego urządzeniach,
 • NAS sprawdzi się również jako pamięć masowa dla kamer zlokalizowanych wokół Twojego domu – zyskujesz większą pojemność, a to pozwala na oglądanie zapisów z wideorejestratorów nawet do kilku tygodni wstecz,
 • Tego rodzaju dysk, stanowiąc swoistą, prywatną chmurę, pozwoli przechowywać także ciężkie pliki, takie jak chociażby gry wideo, co może okazać się wybawieniem dla każdego fana gamingu,
 • Serwer NAS to także bardzo wygodna forma backupu danych – możesz wysyłać je automatycznie na dysk sieciowy, zyskując pewność, że po ewentualnej awarii sprzętu będziesz miał nadal dostęp do danych, które zabezpieczyłeś w ramach kopii zapasowej na serwerze NAS. 

Korzystanie z serwera NAS niesie więc za sobą wiele korzyści i funkcjonalnych udogodnień. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup tego rodzaju urządzenia warto zastanowić się nad tym jaki serwer NAS najlepiej wybrać.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jaki serwer plików NAS?

Jeśli zastanawiasz się nad tym jaki serwer plików NAS wybrać, zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem najważniejszych cech, na które należy zwrócić uwagę wybierając serwer NAS.

Serwer NAS – na co zwrócić uwagę?

 • Sprawdź ilość obsługiwanych przez serwer napędów,
 • Zweryfikuj czy urządzenie posiada zainstalowane już dyski lub ile wolnych kieszeni na własne napędy posiada,
 • Upewnij się, że maksymalna pojemność dysku obsługiwana przez NAS, będzie dla Ciebie wystarczająca,
 • Sprawdź, jaki format kieszeni ma NAS – wybierz spośród np. 2.5, 3.5 cala czy M2,
 • Zweryfikuj dostępne w serwerze NAS tryby RAID, które pozwalają na zwiększenie wydajności transmisji plików, tworzenie backupu, powiększenie pojemności magazynowania danych. I choć nie stanowią one swoistego backupu, są bardzo dobrym zabezpieczeniem tego rodzaju serwera,
 • Sprawdź, jakie dostępne są porty w serwerze plików,
 • Upewnij się przy tym także jaka jest gwarantowana przepustowość złącza,
 • Sprawdź czy NAS posiada port USB, do którego w razie potrzeby będziesz mógł podpiąć urządzenia, takie jak drukarka czy zewnętrzne dyski.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jaki serwer NAS do domu i małej firmy – cena 2022?

Wiesz już, jak ważne i wygodne jest posiadanie serwera NAS w domu na co zwrócić uwagę wybierając tego rodzaju sprzęt. Jeśli jednak zastanawiasz się nad tym, jaki serwer NAS do domu kupić, prócz wskazanych wyżej parametrów, zwróć uwagę na to, co będzie istotne z punktu widzenia domowników. Sprawdź wiec:

 • jaki serwer NAS jest możliwie najbardziej energooszczędny,
 • czy posiada intuicyjny interfejs,
 • czy urządzenie nie wydaje uciążliwych dźwięków – np. chłodzące wentylatory,
 • czy serwer nie posiada męczących wzrok diod, które sygnalizują pracę urządzenia.

Ranking najpopularniejszych modeli serwerów NAS do domu i małej firmy

 1. QNAP TS-231K – to jeden z najczęściej wybieranych do domu modeli NAS. To 4-rdzeniowy serwer o taktowaniu 1,7 GHz oraz 3 portach USB, co przekłada się na jego niezwykle wydajną pracę z nawet dużymi plikami oraz bardzo szybki transfer. Dodatkowo aplikacja mobilna umożliwia zdalny dostęp do nich z dowolnego miejsca.
 2. WD My Cloud Home 8TB –  to propozycja serwera NAS z serii My Cloud Home, który dedykowany jest do użytku domowego. Pozwala na zdalny przesył plików z urządzeń mobilnych oraz stanowi wydajną chmurę dla domowników. Dodatkowo posiada także port USB do bezpośredniego importu. Uzupełnieniem jego funkcjonalności jest uniwersalny design, pasujący do każdego domowego wnętrza.
 3. QNAP TS-230 – to urządzenie, które umożliwi nie tylko gromadzenie i udostępnianie danych w chmurze (2 GB RAM), ale także zapewni ekspresowy przesył plików – do 113 Mb/s. Dodatkowo zabezpiecza dane – 2-etapową weryfikacją oraz posiada oryginalny design oparty na błękitnej obudowie, efektownie podkreślającej aranżację wnętrza, w którym się znajduje.
 4. Synology DS220j – to propozycja serwera NAS, ktora zachwyci Cię intuicyjnością obsługi oraz pełną kontrolą nad prywatnością i bezpieczeństwem przechowywanych w chmurze plików. Zyskasz więc nie tylko zdalny dostęp do multimediów, ale także płynność działania gwarantowaną 4-rdzeniowym procesorem oraz prędkością odczytu i zapisu ponad 112 MB/s.
 5. Synology DS920+ – to model dla wymagających użytkowników – posiada skalowalną konstrukcję pamięci masowej, która pozwala na włożenie pamięci o małej pojemności i sukcesywne zwiększanie jej. Dodatkowo dwa gniazda SSD M.2 przyspieszając czas odpowiedzi serwera, a 4-rdzeniowy procesor podnosi wydajność i zapewnia maksymalną płynność działania. 

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Serwer NAS do domu i małej firmy – cennik 2022

L.p.Model serwera NASCena modelu
 QNAP TS-231K  999,00 zł
 WD My Cloud Home 8TB1599,00 zł
 QNAP TS-230799,00 zł
 Synology DS220j939,00 zł
 Synology DS920+2879,00 zł

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.