Obsługa informatyczna firm – jaki rodzaj usług zlecają firmy w Warszawie?

Obsluga inforamtyczna firmy

Współcześnie obsługa informatyczna firm staje się coraz popularniejsza, ponieważ pozwala przedsiębiorcom zaoszczędzić czas, zmniejszyć koszty, a także zapewnia ich działalności ciągłość, niezależnie od ewentualnych awarii IT. Sprawdź jaki rodzaj usług zlecają firmy w Warszawie i z jakimi kosztami powinieneś się liczyć.Na czym polega obsługa informatyczna?

Branża IT jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na rynku, co sprawia, że ciągle powstają nowe zawody w tym obszarze. W zależności od konkretnego stanowiska, zmieniają się również obowiązki pracowników i wymagane są inne kompetencje do prowadzenia obsługi informatycznej. Wśród tych najpopularniejszych profesji wskazuje się programistę, testera oprogramowania, czy też administratora IT. To, co łączy wszystkie te zawody, to praca w środowisku nowych technologii, gdzie wykorzystywane są nowoczesne sprzęty, oprogramowania w celu tworzenia nowych lub aktualizacji obecnych rozwiązań. Pracownik IT wspiera technicznie firmy, oferując im obsługę informatyczną polegającą na:
konfigurację sprzętu i oprogramowania, a także szereg innych usług specjalistycznych.

Czym jest obsługa informatyczna firm?

Wszelkiego rodzaju usługi związane ze sprzętem komputerowym, oprogramowaniem i przetwarzaniem danych nazywamy usługami IT. Firmy informatyczne oferują usługi konsultacyjne przed wyborem odpowiedniego oprogramowania, zajmują się również jego wdrażaniem. Udzielają wsparcia technicznego nie tylko w sytuacji awarii sprzętu, ale także zajmują się jego konserwacją. Dostarczają również odpowiednie systemy i programy, które są dopasowane do Twoich potrzeb i charakteru Twojej działalności.Obsługa informatyczna firm zawiera takie usługi jak:

 • Odzyskiwanie danych – konieczność odzyskania danych może być wynikiem zarówno uszkodzenia plików systemowych, jak i pamięci urządzenia. Dzięki tej usłudze ciągłość działalności Twojej firmy nie zostanie zagrożona.
 • Tworzenie kopii zapasowych – kopiowanie danych i przechowywanie ich w bezpiecznym miejscu chroni je zarówno przed ewentualnymi awariami, ale również wirusami i atakami hakerskimi.
 • Monitoring IT – sprowadza się do zbierania i przetwarzania historii działań w różnych systemach. Pozwala to na wyśledzenie nietypowych zachowań zarówno samego systemu, jak i jego użytkowników. Firmy często decydują się na monitorowanie i analizowanie swoich aplikacji, programów, stron www, dzięki czemu zwiększają ich bezpieczeństwo.
 • Audyty – pozwalają na szczegółową analizę i ocenę funkcjonowania systemów informatycznych w Twojej firmie. Audyty umożliwiają sprawdzenie między innymi czy dane w Twojej organizacji są odpowiednio chronione. Warto zaznaczyć, że wszystkie obszary środowiska informatycznego podlegają audytowi.
 • Administracja serwerami – polega na dopilnowaniu, aby wszelkie serwery w Twojej firmie działały sprawnie i bezpiecznie.
 • Instalacja serwerów – to przygotowanie serwerów do jego zastosowania, zgodnie z potrzebami Twojej firmy.
 • Projektowanie stron www– polega przede wszystkim na stworzeniu odpowiedniego, funkcjonalnego interfejsu. Jednak bardzo istotna jest również szata graficzna, która realnie może uatrakcyjnić Twoją witrynę w oczach klientów.
 • Odwirusowanie – usunięcie wirusów / trojanów – pozwala na oczyszczenie Twojego sprzętu ze złośliwych oprogramowań i wirusów, które mogłyby sprawić, że ważne dla Twojej firmy dane zostaną wykradzione i użyte bez Twojej wiedzy.Obsługa informatyczna firm

Obsługa informatyczna firm Warszawa

Oferowane na rynku usługi informatyczne dla firm mają za zadanie usprawnić działanie Twojego przedsiębiorstwa, pozwalając Ci skupić się na jego działalności, nie martwiąc się o aspekty IT.Do najczęściej wybieranych przez klientów usług zaliczane się:

 • instalacja urządzeń,
 • konfiguracja systemów i ustawień komputera,
 • konfiguracja serwerów.

Dzięki temu masz pewność, że Twój sprzęt jest odpowiednio przygotowany do codziennej pracy. Kompleksowa obsługa informatyczna Twojej firmy zapewni Ci również pomoc w konfiguracji dostępu do Internetu, a także, co niezwykle istotne, pomoc w odzyskaniu utraconych danych. Firma IT wykona niezbędne kopie zapasowe, dzięki czemu Twoje dane będą zawsze bezpieczne. Wśród popularnych na rynku usług informatycznych znajduję się również konfiguracja drukarek oraz rozwiązywanie problemów hardwer’em i software’em. To niezwykle istotne, ponieważ sprawne funkcjonowanie Twojej organizacji pod kątem IT jest zależne od poprawnej instalacji sterowników, cykliczne przeprowadzanych aktualizacji oraz reinstalacji programów.

Najczęstsze problemy związane z obsługą IT

Usługi IT oferowane firmom stanowią odpowiedź na najczęściej pojawiające się problemy. Większość z nich to awarie mechaniczne sprzętu, które dzięki specjalistycznej pomocy zostaną szybko naprawione, a Twoja praca wznowiona. Do najczęściej pojawiających się problemów IT należą:

 • zbyt wolna praca komputera,
 • uszkodzenie twardego dysku,
 • problemy z uruchamianiem,
 • problemy z zasilaniem,
 • przegrzewanie się podzespołów.Każdy z tych problemów może realnie zaszkodzić działalności Twojej firmy, powodując między innymi opóźnienia w realizacji zamówień lub utrudniając lub wręcz uniemożliwiając kontakt z klientem i dostawcami. Niezwykle istotna jest więc możliwość skorzystania z pomocy specjalistów.

Ile kosztuje godzina pracy informatyka? – cena obsługi informatycznej

Stawki za obsługę informatyczną są uzależnione od kilku czynników, między innymi czasu realizacji zgłoszenia, rodzaju usługi, a także jej zakresu. Średnia stawka godzinowa pracy wykwalifikowanego informatyka w Warszawie wynosi od 145 zł do 245 zł. Warto jednak zaznaczyć, że konkretną cenę ustalisz z firmą w momencie sporządzenia umowy. Na tym etapie możliwe jest również określenie zakresu usług, jakich potrzebujesz, w oparciu o charakter Twojej działalności. Personalizacja usług da Ci pewność, że Twoja firma jest bezpieczna.

Przewiń do góry