Oprogramowanie dla firm produkcyjnych

Oprogramowanie dla firm produkcyjnych – jakie wybrać?

Prowadzenie firmy zajmującej się produkcją wymaga zarządzania i monitorowania wieloma działami Twojego przedsiębiorstwa. Efektywna produkcja wymaga integracji wszystkich etapów, zaczynając od zamówień na towary konieczne do wytwarzania gotowych produktów, przez magazynowanie, po sam proces produkcyjny i logistykę.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Wszystkie obowiązki wynikające z prowadzenia przedsiębiorstwa można jednak znacząco uprościć, stosując solidne oprogramowanie dla firm produkcyjnych. O tym jakie oprogramowanie dla produkcji wybrać, przeczytacie w dalszej części artykułu.

Oprogramowanie dla firmy produkcyjnej

Na rynku istnieje wiele rodzajów oprogramowania dla firm produkcyjnych, które różnią się od siebie funkcjonalnością. Możemy wymienić wśród nich:

 • Systemy MES
 • Systemy WMS
 • Systemy CRM
 • Systemy CMMS
 • Systemy APS.

Każde z tych rozwiązań opisujemy w szczegółach w dalszej części artykułu.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Systemy MES

Systemy MES (Manufacturing Execution System) odpowiadają za monitorowanie poszczególnych procesów produkcyjnych oraz pozyskiwanie i przetwarzanie danych lub informacji dotyczących ich stanu z każdej maszyny działającej w zakładzie.
Dzięki systemom MES możesz na bieżąco kontrolować postępy w realizacji danego zlecenia produkcyjnego, sprawdzać stan danej maszyny, odczytać informacje na temat ewentualnych awarii lub innych przyczyn przestojów w pracy czy analizować wydajność pracy firmowego sprzętu oraz korzystających z niego pracowników.

Systemy WMS

Systemy WMS (Warehouse management software) to oprogramowanie służące do zarządzania magazynem. Umożliwiają bieżącą kontrolę oraz optymalizację działań związanych z procesem magazynowania.
Programy oferują funkcje pozwalające na zarządzanie przyjęciami towarów do magazynu, odpowiednie porządkowanie i sortowanie produktów poprzez automatyczne nadawanie im stosownej lokalizacji, administrowanie stanem magazynowym czy realizowanie procesów wysyłkowych. Wykorzystując oprogramowanie WMS możemy więc zoptymalizować pracę naszego magazynu, zwiększając efektywność wszystkich procesów w nim zachodzących.

Systemy CRM

Systemy CRM (Customer Relationship Management) odpowiadają za utrzymywanie relacji na linii firma – klient, wspierając przedsiębiorstwo zarówno pod względem pozyskiwania potencjalnych kontrahentów jak i utrzymywania odpowiednio wysokiego standardu obsługi obecnych klientów. Korzystając z oprogramowania CRM możesz poprawić jakość kontaktu z podmiotami zainteresowanymi usługami Twojej firmy produkcyjnej bez konieczności inwestowania w to dodatkowych sił oraz środków finansowych.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Systemy CMMS

Systemy CMMS (Computerised Maintenance Management System) to oprogramowanie odpowiadające za wsparcie utrzymania ruchu. Celem ich stosowania jest optymalizacja działania sprzętu oraz innych urządzeń koniecznych do sprawnego działania procesu produkcji i ułatwienie ich serwisowania. Mowa tu o np. maszynach produkcyjnych, systemach teleinformatycznych, komputerach czy też samochodach. Wykorzystywanie programów CMMS umożliwia zapewnienie większej niezawodności Twojego zakładu produkcyjnego.

Systemy APS

Systemy APS (Advanced planning and scheduling) umożliwiają automatyczne planowanie zleceń produkcyjnych i tworzenie harmonogramów produkcji w czasie rzeczywistym. APS umożliwia optymalizacją procesów produkcyjnych tak, by osiągnięte zostały wszystkie założenia jak chociażby czas trwania produkcji czy terminowość wykonania zlecenia. System układa kolejne etapy procesu produkcyjnego w ten sposób, by zminimalizować koszty związane z koniecznością ewentualnych przezbrojeń, co znacząco wpływa nie tylko na kwestie wyników finansowych firmy, ale także zapewnia ukończenie zleceń produkcyjnych w terminie.

Zalety oprogramowania dla firm produkcyjnych

Korzystanie z oprogramowania umożliwia optymalizację procesów produkcyjnych, łatwiejsze zarządzanie stanami magazynowymi, a nawet wsparcie kontaktu z kontrahentami.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Zaawansowane systemy oprogramowanie dla produkcji niosą za sobą ogromną ilość zalet, do których możemy zaliczyć m.in.:

 • Możliwość efektywnego zarządzania produkcją – dzięki programom możemy planować procesy produkcyjne, sporządzać oraz na bieżąco monitorować harmonogramy zleceń i w razie potrzeby podjąć działania by zapobiec ewentualnym opóźnieniom.
 • Kontrola czasu pracy – z poziomu panelu użytkownika możesz na bieżąco monitorować efektywność pracy w Twojej firmie oraz ułatwić proces prowadzenia rozliczeń finansowych z pracownikami.
 • Łatwiejszy obieg dokumentów – forma elektroniczna umożliwia digitalizację danych, szybsze wypełnianie poszczególnych dokumentów poprzez automatyczne uzupełnianie określonych pól wzorując się na dotychczasowo wypełnionej dokumentacji czy udostępnia możliwość wspólnej pracy nad dokumentem przez grupę osób pracujących jednocześnie.
 • Elektroniczna baza danych – oprogramowanie umożliwia zbieranie danych związanych z procesami produkcyjnymi oraz ich przechowywanie w formie elektronicznej z funkcją automatycznego sortowania i porządkowania poszczególnych informacji. Umożliwia to szybki dostęp do dokumentacji, czy też tworzenie analiz statystycznych.

Oprogramowanie dla zakładów produkcyjnych

Chcesz zwiększyć efektywność pracy swojej firmy? Jakie oprogramowanie dla zakładu produkcyjnego wybrać? Na rynku istnieje wiele rozwiązań w dziedzinie oprogramowania dla produkcji. Zanim zdecydujesz się na zakup danego programu, przeanalizuj potrzeby Twojej firmy pod kątem wielkości produkcji, liczby pracowników czy ilości maszyn wykorzystywanych do codziennej pracy. Inne funkcje wykorzystuje bowiem oprogramowanie dla produkcji spożywczej, a inne oprogramowanie erp dla produkcji np. metalurgicznej.

Ile kosztuje oprogramowanie dla produkcji?

Koszt oprogramowania dla produkcji jest zależny od jego funkcjonalności. Podstawowe pakiety to koszt od kilkuset złotych wzwyż w przypadku licencji bezterminowej lub kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie w przypadku licencji na czas określony. Warto przy tym podkreślić, że w przypadku oprogramowania dla produkcji praktycznie nie można oszacować górnej granicy ceny zakupu, bowiem ilość dodatkowych opcji jest ogromna. Większość firm informatycznych oferujących oprogramowanie dla produkcji zapewnia indywidualną wycenę w zależności od potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


W poniższych tabelach prezentujemy przykładowe zestawienie kosztów zakupu subskrypcji na oprogramowanie dla produkcji w przypadku licencji miesięcznej oraz w przypadku licencji bezterminowej.

Cena zakupu subskrypcji oprogramowania dla produkcji – licencja miesięczna

Nazwa oprogramowaniaWażność licencjiKoszt zakupu subskrypcji
Asystent Chmura Produkcjamiesięcznaod 29 zł netto miesięcznie
Prodiomiesięcznaod 197 zł netto miesięcznie
Softlab ERPmiesięcznaod 1545 zł netto miesięcznie
Cennik subskrypcji programów dla firm produkcyjnych – licencja miesięczna

Cena zakupu subskrypcji oprogramowania dla produkcji – licencja bezterminowa

Nazwa oprogramowaniaWażność licencjiKoszt zakupu subskrypcji
Asystent Produkcja 2022 PRObezterminowaod 522 zł netto
Streamsoft PRObezterminowaod 800 zł netto
MagresNETbezterminowaod 1690 zł netto
PROgram “AXEL” Produkcjabezterminowaod 2200 zł netto
CLeARbezterminowaod 2450 zł netto
Cennik subskrypcji programów dla firm produkcyjnych – licencja bezterminowa

Pomijając kwestię zakupu subskrypcji na oprogramowanie, w przypadku dużych firm produkcyjnych konieczne jest także uwzględnienie kosztów wdrożenia oprogramowania do poszczególnych procesów produkcyjnych. Wdrażanie zaawansowanych systemów oprogramowania dla produkcji wspomagają firmy informatyczne.

Nasi profesjonaliści zajmą się zarówno wdrożeniem oprogramowania, jego odpowiednią konfiguracją, jak i przeszkoleniem pracowników. System umożliwi odciążenie Twoich pracowników oraz zwiększenie efektywności ich pracy. Nie musisz obawiać się przestojów w produkcji, bowiem wdrożenie oprogramowania z pomocą profesjonalnej firmy informatycznej będzie szybkie i bezpieczne.

Oprogramowanie dla firm produkcyjnych – podsumowanie

Korzystanie z oprogramowania dla produkcji pozwala na optymalizację procesów przeprowadzanych w naszym przedsiębiorstwie. Poszczególne systemy odpowiadają zarówno za planowanie i optymalizację procesów produkcyjnych, jak i zarządzanie stanami magazynowymi czy obsługę sprzedaży i kontaktu z kontrahentami.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Koszt zakupu odpowiedniego oprogramowania to zazwyczaj kwota od kilkuset do kilku tysięcy złotych, jednak optymalizacja działań Twojej firmy szybko zwróci poniesione koszty. We wdrażaniu systemów oprogramowania dla produkcji pomagają firmy informatyczne, które świadczą usługi informatyczne. Profesjonaliści zajmą się wdrożeniem od A do Z, skonfigurują pracę systemu tak, by osiągnąć jak największą efektywność pracy oraz zajmą się szkoleniem Twoich pracowników z obsługi nowoczesnego oprogramowania. Jeżeli poszukujesz firmy informatycznej, która zajmie się wsparciem IT dla Twojej firmy, skontaktuj się z nami!

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.