Oprogramowanie dla restauracji

Oprogramowanie dla restauracji

Prowadzenie restauracji wymaga ogromu pracy i czasu, niezależnie od wielkości naszego lokalu czy dziennej ilości klientów. Każda restauracja, obok wykwalifikowanej kadry kuchennej oraz ciekawego menu, wymaga sprawnej kontroli stanów magazynowych, regularnych zamówień dostaw produktów koniecznych do codziennego funkcjonowania oraz szybkiej realizacji rachunków czy faktur. W realizacji części obowiązków może pomóc Ci dedykowane oprogramowanie dla restauracji. Jaki program do restauracji wybrać? Czy istnieje dobry program dla restauracji za darmo? I czym jest system POS? Tego dowiecie się z dalszej części tekstu.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jaki program do restauracji?

Wiele firm informatycznych oferuje oprogramowanie dedykowane dla lokali gastronomicznych. Profesjonalne programy do restauracji noszą nazwę systemów POS. Są to zaawansowane oprogramowania, które łączą w sobie wszystkie działy Twojej restauracji, od pracowników zajmujących się obsługą gości, poprzez personel dbający o stany magazynowe, po załogę zajmującą się przyrządzaniem potraw. Korzystając z oprogramowania POS możesz więc zwiększyć efektywność pracy Twojego lokalu na każdym kolejnym kroku, zaczynając od systemu rezerwacji stolików czy przyjmowania zamówień od gości, przez dbałość o bieżące dostawy produktów, po rozliczenie z klientem.

Co to jest system POS dla restauracji?

System POS (Point of sale) to zaawansowane oprogramowanie, które pozwala menagerowi restauracji na zarządzanie podstawowymi parametrami swojego lokalu, czyli sprzedażą, stanem magazynowym, danymi finansowymi przedsiębiorstwa czy utrzymywaniem pozytywnych relacji z klientami. Oprogramowanie POS jest systemem zarządzania sprzedażą od A do Z.. 

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Zalety oprogramowania dla restauracji

W zależności od oprogramowania jakie wybierzesz, może ono zawierać np. takie udogodnienia jak:

  • uproszczenie współpracy pomiędzy kelnerem, kuchnią i magazynem poprzez łatwe i szybkie rejestrowanie zamówień z poziomu panelu kelnera oraz przekazywanie listy potraw bezpośrednio do kuchni za pośrednictwem sieci,
  • automatyczne generowanie rachunków lub faktur dla gości restauracji,
  • możliwość stałego monitorowania sytuacji finansowej naszej restauracji z poziomu panelu managera,
  • rejestracja czasu pracy oraz efektywności pracy poszczególnych pracowników,
  • mobilna aplikacja dla klientów służąca do zamawiania potraw,
  • automatyczne generowanie statystyk dotyczących sprzedaży z uwzględnieniem najczęściej wybieranych potraw czy efektywności pracy poszczególnych członków załogi.

Jaki POS dla restauracji?

Wybór oprogramowania POS do restauracji powinien uwzględniać potrzeby Twojego lokalu, aktualną wielkość sprzedaży, ale również plany na przyszłość w kwestii rozwoju. Poszczególne programy różnią się pomiędzy sobą funkcjonalnością, ale również np. liczbą urządzeń, które można podłączyć do systemu POS w ramach jednej licencji. Dodatkowo wybierając oprogramowanie dla restauracji warto wziąć pod uwagę również kwestie związane z obsługą serwisową systemu czy dostępnością aktualizacji. 

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Pamiętaj, że jeżeli chcesz wdrożyć oprogramowanie POS do Twojej restauracji, możesz powierzyć cały proces w ręce profesjonalistów. Wdrażaniem zaawansowanych systemów oprogramowania dla gastronomii zajmują się firmy informatyczne, które przeprowadzają zarówno wdrożenie oprogramowania, jego odpowiednią konfiguracją, ale zajmują się także przeszkoleniem pracowników. System umożliwi odciążenie Twoich pracowników oraz zwiększenie efektywności ich pracy. Nie musisz obawiać się przestojów w pracy Twojego lokalu, nie będzie konieczności zamykania restauracji czy ograniczania liczby gości. Wdrożenie oprogramowania POS dla gastronomii z pomocą profesjonalnej firmy informatycznej będzie szybkie i w pełni bezpieczne dla Twojego biznesu. 

Ile kosztują systemy do restauracji?

Koszt zakupu oprogramowania dla restauracji jest zależny od wielu czynników, takich jak np. ilość funkcji oferowanych w ramach danego planu pakietowego czy ilości urządzeń, które objęte są licencją na zakupiony program. Przeglądając oferty oprogramowania od różnych firm można trafić nawet na darmowy program dla restauracji, jednak zazwyczaj jego funkcjonalność jest bardzo ograniczona, w związku z czym aby z niego korzystać konieczne jest uiszczanie opłat w ramach tzw. “usług dodatkowych”. Miesięczny koszt zakupu subskrypcji na system POS dla gastronomii to kwota od kilkudziesięciu do kilkuset złotych netto. W tej cenie otrzymujesz podstawową funkcjonalność oprogramowania POS, która z pewnością będzie w zupełności wystarczająca dla początkującego lokalu gastronomicznego, jednak w przypadku dużej restauracji może okazać się niewystarczająca. Wówczas konieczne będzie wybranie droższego planu pakietowego.

W poniższej tabeli prezentujemy zestawienie szacunkowych kosztów zakupu licencji na oprogramowanie dla restauracji na bazie kilku różnych rozwiązań:

Cennik programów dla restauracji – subskrypcja miesięczna:

Nazwa oprogramowaniaKoszt zakupu subskrypcji
GoPOSod 59 zł netto miesięcznie
nomeeod 64 zł netto miesięcznie
RePOSod 69 zł netto miesięcznie
IzzyRESTod 99 zł netto miesięcznie
zamow.onlineod 120 zł netto miesięcznie
Ristoriood 129 zł netto miesięcznie
POSbistrood 159 zł netto miesięcznie
Ile kosztują programu do obsługi restauracji

Poza licencjami na czas określony, dostępne są również opcje zakupu oprogramowania na własność z dożywotnią licencją. W takiej sytuacji nie musisz martwić się o comiesięczne opłacanie faktury za korzystanie z programu. W poniższej tabeli prezentujemy zestawienie szacunkowych kosztów zakupu oprogramowania dla restauracji na bazie kilku różnych rozwiązań:

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Cennik programów dla restauracji – zakup oprogramowania

Nazwa oprogramowaniaKoszt zakupu oprogramowania
Insoft PC-Gastronomod 1150 zł netto
SOGAod 1590 zł netto
IzzyRESTod 1800 zł netto
NextPOSod 1800 zł netto
Gastro Szefod 1870 zł netto
FLOWod 1950 zł netto
Gastro POSod 2078 zł netto
Softech Gastro POSod 2200 zł netto
Ile kosztują programy do obsługi restauracji

Oprogramowanie dla restauracji – podsumowanie

Korzystanie z oprogramowania POS dla restauracji pozwala na zwiększenie efektywności działania Twojego lokalu przy jednoczesnej oszczędności czasu i pieniędzy. Solidny program umożliwi przeprowadzenie procesu sprzedaży od A do Z, rozpoczynając od obsługi klienta, przyjęcia zamówienia oraz przekazania listy pożądanych potraw do kuchni, poprzez kontrolę stanów magazynowych, po dokonanie rozliczenia z klientem po zakończeniu wizyty w Twojej restauracji. Oprogramowanie POS zajmie się optymalizacją czasu pracy, ułatwi przekazywanie danych i informacji pomiędzy poszczególnymi działami Twojej firmy, np. pomiędzy kelnerem i kuchnią czy pomiędzy kuchnią i magazynem.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892We wdrażaniu systemów oprogramowania dla restauracji pomagają firmy informatyczne, które świadczą usługi informatyczne. Informatycy zajmują się wdrożeniem od A do Z, skonfigurują pracę systemu tak, by osiągnąć jak największą efektywność pracy oraz zajmą się szkoleniem Twoich pracowników z obsługi nowoczesnego oprogramowania. Jeżeli poszukujesz firmy informatycznej, która zajmie się wsparciem IT dla Twojej firmy, skontaktuj się z nami!

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.