Oprogramowanie dla hoteli - jaki system zarządzania wybrać

Oprogramowanie dla hoteli – jaki system zarządzania wybrać?

Hotelarstwo to jeden z najpopularniejszych działów biznesu, funkcjonujących w branży turystycznej. Niezależnie od wielkości czy zasięgu prowadzonej działalności, od tego czy prowadzisz mały pensjonat lub dużą sieć hoteli, profesjonalne oprogramowanie umożliwia usprawnienie codziennej pracy.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Do czego służy oprogramowanie dla hoteli?

Zastanawiasz się, w jaki sposób dedykowane programy dla branży hotelarskiej mogą wspomóc prowadzenie biznesu? W dużym skrócie specjalistyczne oprogramowanie umożliwia łatwe i efektywne zarządzanie siecią hoteli czy zwykłym, niewielkim pensjonatem. Ponadto niektóre programy umożliwiają połączenie standardowej funkcjonalności z rozwiązaniami znanymi z systemów dla gastronomii czy firm produkcyjnych.

W ten sposób możliwe jest bowiem zarządzanie hotelem, począwszy od prowadzenia strony internetowej czy działalności w popularnych serwisach ogłoszeniowych zawierających oferty noclegów. Dalszym etapem, jaki ułatwia specjalistyczne oprogramowanie, jest rezerwacja pobytów gości, ich rejestracja czy system rozliczeń pomiędzy hotelem i klientami. Dodatkowo profesjonalne systemu zapewniają możliwość zarządzania kadrą pracowników, wliczając w to zarówno rozliczenie godzin pracy, prowadzenie wypłat, jak i ustalanie grafiku.

Końcowym etapem działalności związanej z obsługą gości jest prowadzenie dokumentacji rachunkowej, w tym między innymi rozliczanie faktur zakupu oraz sprzedaży czy stały dostęp do danych odnośnie sytuacji finansowej biznesu.

Jakie są funkcje programów dla hoteli?

Specjalistyczne oprogramowanie oferuje obszerną listę funkcji, które znacząco ułatwiają zarządzanie biznesem hotelarskim. Możemy wyróżnić wśród nich między innymi:

 • zarządzanie ofertami noclegów w sieci oraz poszczególnymi rezerwacjami dokonywanymi przez klientów,
 • obsługa recepcji, w tym planowanie pobytów, rejestracja gości, rozliczanie kosztów związanych z wynajmem,
 • możliwość integracji z systemami zarządzania gastronomią czy stanem magazynowym,
 • zarządzanie systemem kadrowym, tworzenie grafiku pracy, rozliczanie czasu przepracowanego przez poszczególnych członków zespołu,
 • prowadzenie dokumentacji finansowej, w tym szybkie i bezpieczne księgowanie faktur i rachunków oraz stały dostęp do informacji i statystyk na temat bieżącej sytuacji w firmie,
 • zdalna obsługa poszczególnych urządzeń wykorzystywanych w hotelu (m.in. systemów łączności, kart dostępu, elektronicznych zamków), w tym rozwiązań związanych z nowymi technologiami z branży sztucznej inteligencji i smart home.

Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm w Warszawie i okolicach!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jakie są programy dla hoteli?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów oprogramowania dla hotelarstwa. Poszczególne programy wyróżniają się między sobą przede wszystkim dostępnymi funkcjami, ale istotnym jest również kwestia wielkości prowadzonego biznesu. Innych rozwiązań wymaga niewielki pensjonat, innych zaś duży hotel czy wręcz cała sieć hoteli rozsianych po całym świecie.

Poszczególne programy dla hoteli zazwyczaj łączą w sobie funkcjonalność różnych popularnych systemów, w tym między innymi narzędzi POS (Point of Sale) czy CRM (Customer Relationship Management). Korzystając z dedykowanego oprogramowania, przedsiębiorcy mogą korzystać ze wszystkich zalet w ramach jednego systemu, co ułatwia i usprawnia wdrożenie programu do pracy hotelu oraz zwiększa efektywność działalności biznesowej.

Popularne systemy oprogramowania dla hoteli to między innymi:

 • IzzyHotel.
 • KWHotel.
 • HotelOnLine.
 • X2Hotel.
 • S4H Hotel & Spa.
 • SOHO.

Ile kosztuje oprogramowanie dla hotelu?

Ceny zakupu dedykowanego oprogramowania dla branży hotelarskiej są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, w tym między innymi od ilości oferowanych funkcji, ilości urządzeń, na których możemy korzystać z programu oraz okresu ważności licencji.

Szacunkowe koszty zakupu licencji na oprogramowanie dla hoteli prezentujemy w poniższej tabeli:

Nazwa oprogramowaniaCena zakupu
m Hotelod 380 zł netto
Hotel Businessod 800 zł netto
SOHOod 1200 zł netto
S4H Hotel & Spaod 1400 zł netto
Chartod 2600 zł netto
IzzyHotelod 3000 zł netto
X2 Hotel System Premiumod 4000 zł netto

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Oprogramowanie dla hoteli – podsumowanie

Specjalistyczne programy dla branży hotelarskiej to narzędzia, które znacząco ułatwiają prowadzenie biznesu. Ich funkcjonalność, na którą składa się zarządzanie hotelem, począwszy od procesów pozyskiwania klientów, przez system rezerwacji, po rozliczanie rachunków i faktur pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy, a ponadto minimalizuje ryzyko wystąpienia ewentualnych błędów spowodowanych tak zwanym czynnikiem ludzkim.

Wdrożenie oprogramowania do pracy hotelu warto powierzyć doświadczonym specjalistom IT, zatrudnionym przez firmy informatyczne. Świadczone przez nich usługi informatyczne zapewniają bezpieczeństwo oraz pełną integralność danych, dzięki czemu ryzyko wystąpienia błędów, a co za tym idzie częściowego wstrzymania pracy, maleje niemal do zera.

Wybierając oprogramowanie dla biznesu hotelarskiego, należy dokładnie przeanalizować indywidualne potrzeby przedsiębiorstwa i zdecydować się na zakup programu, który posiada pozytywne opinie wystawione przez realnych użytkowników.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.