Oprogramowanie ERP dla hurtowni spożywczych

Oprogramowanie ERP dla hurtowni spożywczych – jaki program wybrać do obsługi hurtowni?

Prowadzenie biznesu, jakim jest hurtownia spożywcza, wymaga dużych nakładów czasu oraz pracy. Zarządzanie tego typu przedsiębiorstwem wymaga bowiem sprawnego gospodarowania zasobami. Musimy dbać bowiem o pełne stany magazynowe, regularne składanie zamówień, aktualizowanie listy dostępnych produktów, wystawianie i księgowanie faktur, kontrolę nad czasem pracy pracowników i na koniec, monitorowanie sytuacji finansowej firmy. To wszystko umożliwia dedykowane oprogramowanie ERP dla hurtowni, nie tylko spożywczych. Zapoznając się z treścią tego artykułu, dowiesz się, czym jest system ERP, jakie są jego funkcje, ile kosztuje zaawansowane oprogramowanie ERP dla hurtowni spożywczych. Na bazie podanych przykładów możesz łatwo wywnioskować, czy zakup dedykowanego programu faktycznie wspomoże Cię w codziennej pracy.

Spis treści

Co to jest system ERP dla hurtowni spożywczych?

Oprogramowanie ERP (Enterprise Resources Planning) to narzędzie służące do zarządzania przedsiębiorstwem. Pod pojęciem zarządzania rozumiemy kontrolę oraz gospodarowanie zasobami oraz poszczególnymi procesami zachodzącymi w firmie. Profesjonalne systemy ERP umożliwiają zarządzanie przedsiębiorstwem, poczynając od czynności związanych z zaopatrzeniem i magazynem, przez produkcję, aż po rozliczenia finansowe czy kontrolę nad kadrami. Dedykowane oprogramowanie pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze, ponieważ możemy sprawować kontrolę nad firmą, korzystając wyłącznie z jednego systemu. Co za tym idzie, nie musimy decydować się na zakup dodatkowych programów, minimalizując w ten sposób koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Jedno kompleksowe rozwiązanie powoduje też, że dane wprowadzone do systemu są integralne, czyli nie musimy wprowadzać odręcznie poszczególnych informacji do konkretnych programów, przykładowo oddzielnie do aplikacji do księgowania i oddzielnie do systemu zarządzania kadrami.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jakie są funkcje oprogramowania ERP dla hurtowni spożywczych?

Co do zasady podstawową funkcją systemów ERP jest optymalizacja procesów biznesowych w firmie. Im bardziej zaawansowane oprogramowanie, tym lista dostępnych funkcjonalności jest szersza i obejmuje większy zakres działalności. Jakie dokładnie funkcje oferują programy ERP? Oto krótka lista czynności, z jakich między innymi możemy korzystać:

 • planowanie zakupów – dzięki aktualizacji stanów magazynowych możemy łatwo sprawdzić, co należy zamówić, a co możemy na razie odłożyć w czasie, wiele programów oferuje automatyczne aktualizacje, gdy dany towar ulega wyczerpaniu w magazynie,
 • system zamówień – w oparciu o dane odbierane od magazynów oprogramowanie planuje proces zamawiania produktów, by w możliwie największym stopniu zmaksymalizować zyski przy redukcji kosztów i czasu realizacji,
 • zarządzanie procesami produkcyjnymi – częściowa automatyzacja czynności związanych z produkcją, w przypadku hurtowni spożywczych trudno mówić wprost o produkcji, ale bardziej o czynnościach związanych chociażby z przechowywaniem oraz pakowaniem produktów do wysyłki, poszczególni użytkownicy (pracownicy firmy) otrzymują identyczne informacje, dzięki czemu możesz w łatwy sposób przesyłać informacje na temat dostaw pomiędzy poszczególnymi działami firmy (np. z działu sprzedaży do działu logistyki),
 • system kadrowy – w oprogramowaniu ERP posiadamy stały dostęp do danych na temat pracowników i czasu pracy w danym okresie rozliczeniowym, dzięki temu nie musimy dodatkowo prowadzić ewidencji pracowników, ale korzystamy z danych zbieranych poprzez system z poszczególnych urządzeń. Z poziomu systemu ERP może być dostępny również moduł rozliczeń z pracownikami. Aktywne zarządzanie kadrami może pozwolić również na przenoszenie poszczególnych użytkowników pomiędzy czynnościami w zależności od aktualnych potrzeb (np. w sezonie urlopowym, gdy występują niedobory rąk do pracy),
 • zarządzanie finansami firmy – kontrola zysków i strat, wystawianie oraz księgowanie faktur, generowanie raportów finansowych, statystyk i raportów, analiza wydajności firmy oraz jej poszczególnych pracowników, dzięki czemu możemy wyciągać wnioski i ulepszać procesy zachodzące w przedsiębiorstwie,
 • generowanie dokumentów rozliczeniowych – sprawne obliczanie wartości podatku dochodowego, składek ZUS, rozliczanie przychodów oraz kosztów bez konieczności ręcznego wprowadzania danych finansowych czy wykorzystywania kolejnych, dodatkowo płatnych programów przeznaczonych stricte do księgowania.

To tylko ogólny opis funkcji, jakie może oferować system ERP dla hurtowni spożywczej. Każdy program posiada inną funkcjonalność, a dla osiągnięcia pełnej listy czynności usprawniających i optymalizujących działalność gospodarczą, często konieczne jest doposażenie firmy w dodatkowe moduły.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Ile kosztuje program ERP dla hurtowni?

Koszty związane z wykorzystywaniem oprogramowania w pracy są często jednym z kluczowych kryteriów wyboru. Ceny poszczególnych programów różnią się od siebie w zależności od wielu czynników. Cenniki oprogramowania ERP są zależne między innymi od:

 • planowanej wielkości sprzedaży,
 • ilości placówek lub magazynów,
 • liczby pracowników zatrudnionych w firmie, nazywanych użytkownikami programu,
 • zakresu funkcji dostępnych w ramach planu pakietowego,
 • dostępności aktualizacji i oprogramowania w “chmurze”,
 • rodzaju licencji – desktopowa, bądź w chmurze, opłacana co miesiąc, albo co rok.

Niestety w przypadku oprogramowania ERP dla hurtowni trudno o dokładne cenniki. Większość firm oferujących autorskie systemy nie publikuje oficjalnych widełków cenowych dla swoich produktów. Aby poznać szczegółową ofertę, należy kontaktować się bezpośrednio z producentem oprogramowania. Ze względu na prowadzenie działalności niezwiązanej z prowadzeniem hurtowni spożywczej, musieliśmy odejść od opracowywania zestawienia przykładowych cenników poszczególnych rozwiązań ERP. Biorąc pod uwagę brak informacji ze strony producentów oraz obecność formularzy do osobistego kontaktu pomiędzy klientem i producentem oprogramowania, łatwo wywnioskować więc, że cena programów ERP jest ustalana w oparciu o indywidualną analizę potrzeb w dziedzinie funkcji czy liczby użytkowników systemu. Najtańsze rozwiązania to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych netto za samą licencję na program (dla przykładu oprogramowanie Firmao w podstawowej wersji wiąże się z wydatkiem na poziomie 39 zł netto miesięcznie). Dodatkowo należy jednak wziąć pod uwagę koszty budowy infrastruktury, dodatkowych modułów (np. moduł do księgowania, moduł do zarządzania kadrami itp.). Łączna kwota wdrożenia systemu ERP do pracy przedsiębiorstwa może oscylować w przedziale czterocyfrowym. W przypadku największych firm mówi się o kosztach na poziomie kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych.

Poza ceną licencji, do łącznych kosztów należy bowiem doliczyć również koszty obsługi IT (najlepiej firmy, oferującej pomoc techniczną dostępną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu) czy zakupu potrzebnego sprzętu komputerowego, który będzie pozwalał na płynną pracę z zaawansowanym oprogramowaniem.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Oprogramowanie ERP dla hurtowni spożywczych – podsumowanie

Profesjonalne systemy ERP dla hurtowni spożywczych to doskonałe rozwiązanie, pozwalające oszczędzić czas i pieniądze. Za ich pośrednictwem możemy zautomatyzować część poszczególnych procesów, usprawniając codzienną działalność firmy. Kontrola stanów magazynowych, planowanie zaopatrzenia, zarządzanie kadrami, monitorowanie stanów finansowych oraz proste i efektywne rozliczenia z kontrahentami i pracownikami to główne zalety dobrych systemów ERP. Oczywiście do poprawnego działania oprogramowania konieczne jest jego poprawne wdrożenie oraz konfiguracja, a także stała obsługa IT. W tym celu warto skorzystać z usług firm informatycznych. Specjaliści z branży IT specjalizują się w kompleksowej obsłudze przedsiębiorstw. Dzięki bogatemu doświadczeniu w szybki i efektywny sposób wdrażają profesjonalne systemy do pracy firm. Takie rozwiązanie umożliwia w pełni bezpieczne przejście na nowe oprogramowanie, bez obaw o ewentualne problemy techniczne. Jeżeli poszukujesz firmy informatycznej, która specjalizuje się w obsłudze IT firm, zapraszamy do kontaktu. Z chęcią pomożemy we wdrożeniu dowolnego oprogramowania.

Usługi informatyczne

Obsługa informatyczna

Firmy informatyczne

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.